Jak powiedzieć NIE ? | Stylizacja moro

Asertywność to zdecydowanie od zawsze moja słaba strona  Na ogół większość z nas ma problem z mówieniem "nie". Bierze się to stąd, że bardzo często podejmujemy decyzję pod wpływem emocji, bez przemyślenia lub po prostu głupio jest nam czegoś odmówić. A potem? A potem cierpimy.
Niestety jest też tak, że ludzie, którzy nie potrafią powiedzieć "nie" są wykorzystywani przez otoczenie, ktoś stale coś od nich chce. Zobowiązali się do czegoś raz, dobrowolnie lub z grzeczności, a teraz jest im ciężko się z tego wyplątać... Kolejny problem to taki, że jeśli ktoś nie umiał odmówić na początku, to teraz z pewnością nie zadzwoni, by powiedzieć "wiesz, zmieniłem zdanie...." Skutkuje to tym, że będzie musiał spełnić prośbę/zadanie, którego się podjął. Najprawdopodobniej byle jak, bez entuzjazmu i uśmiechu... Lub co gorsza, odwoła wszystko na chwilę przed wykręcając się banalnym "boli mnie głowa" lub inną równie znaną wymówką.
Aby więc obie strony był zadowolone, lepiej już na samym początku wyrazić swoje prawdziwe zdanie na dany temat i szczerze wyjaśnić dlaczego nie.
Jak więc nauczyć się asertywności? Jak to zrobić?
Heh sama często zadaje sobie te pytanie..

"Dzięki Twojemu NIE, ktoś inny ma szansę powiedzieć TAK"

Mówienie "nie" w kontaktach z ludźmi ma duże znaczenie. Musimy powiedzieć to grzecznie i z szacunkiem, bo inaczej dana osoba może poczuć się urażona. 
Starajmy się być szczerzy, kłamstwo ma krótkie nogi, a szczerość pomoże nam zostać zrozumianym i nasza odmowa może zostać łatwiej "zaakceptowana".
Pamiętajmy, że nasz czas jet cenny... Nie dokładajmy więc sobie obowiązków wbrew naszej woli.
Umiejętność mówienia nie, pomoże nam w drodze po sukces... Ludzie sukcesu cenią zarówno przyjaźnie jak i swój cenny czas. Pomyślmy więc też czasem o sobie, o tym, co dla nas jest ważne.
 ***
Dziś mam dla Was stylizację z motywem moro. Zdjęcia dla "Lollipop", z którego jest kurtka i spodnie bardzo poprawiły mi humor. Czuje się fajnie, wygodnie i z pazurem :) Muszę sobie koniecznie kupić czarne sneakersy, bo to wężowe to moja jedyna para, a są przewygodne!

Co myślicie?
Jakie moro wolicie, tradycyjne czy kolorowe , takie jak w TYM poście


A Ty potrafisz mówić "NIE"?

Etykiety: , , , ,