Bezbolesny powrót do szkoły

Tegoroczne wakacje to już powoli wspomnienie. Nadszedł więc czas na ostateczne zregenerowanie sił, wytarcie kurzu z naszego biurka i ułożenie w albumie wakacyjnych fotografii. Choć wydawać, by się mogło, że wszystko, co piękne właśnie dobiega końca, dam Ci parę rad, co zrobić, by tak się nie stało. Rok szkolny, jeśli dobrze zaplanowany i zorganizowany również może nam przynieść wiele radości.


POZYTYWNE NASTAWIENIE
Musisz pogodzić się z tym, że nadeszła pora szkoły i przywitać ją radośnie. Jak to zrobić? Uświadom sobie to, że wakacje to zasłużony relaks po ciężkiej pracy, jeśli miałbyś codziennie wariować ze znajomymi w wodzie - stałoby się to nudną codziennością. Ponadto w szkole czekają na Ciebie koledzy i koleżanki, których wakacje rozrzuciły po różnych zakątkach Polski i świata. Uśmiechnij się więc szeroko i pamiętaj, że pesymizm w niczym nie pomoże, za to pozytywne nastawienie jest kluczem do sukcesu.

STRATEGIA
Dobrze wszyscy wiemy, że wakacje rozleniwiają. Spanie do późna, nicnierobienie, brak obowiązków - to wszystko powoduje, że trudniej jest nam wrócić do pracy, czy szkoły . Warto jednak wystartować pracowicie, by potem było już tylko lżej i by nie narobić sobie zaległości z samego początku. Co mam na myśli? SYSTEMATYCZNOŚĆ. Powoduje ona, że nabieramy pewnych nawyków, dzięki którym nie musimy tracić energii na mobilizowanie się... Pamiętajcie, że jeśli dbamy o systematyczność w pierwszych dniach szkoły - szybciej dostosowujemy się do nieuniknionych obowiązków.

CEL
Stawienie sobie celów to nieodłączny element naszego życia, który ma wpływać na jego komfort i sprawiać nam satysfakcję. Często jednak cele te pozostają niezrealizowane, ponieważ nigdzie ich nie zapisaliśmy. Tak, to prawda, że cele trzeba sobie zapisać... Zrób to na ostatniej stronie każdego zeszytu, niech to będzie taka motywacyjna kartka, która będzie Ci przypominać o tym, co chcesz zrealizować w tym roku. Dla ułatwienia - jeden wielki cel rozbij na kilka mniejszych i realizuj je stopniowo.

RRETEKST
Szkoła jest znakomitym pretekstem do tego, by kupić sobie coś nowego. Nic nie daję nam takiego kopa motywacji i pozytywnej energii jak zakupy. Osobiście zawsze stawiałam na wyszukane zeszyty, oryginalny piórnik, wymyślne długopisy. Ładne przedmioty powodowały, ze zwiększała się moja produktywność, a efekty nauki były częściej widoczne. Nie bez powodu zeszyt z języka polskiego zawsze był najładniejszy i starannie prowadzony - w końcu był to mój ulubiony przedmiot. 
By zacząć szkołę efektywnie zerknijcie na moją poniższą wishlistę - chodzenie do szkoły z takimi plecakami musi być bardzo przyjemne! W moich szkolnych latach nie było takich perełek, jak teraz. 
1. Plecak z pandą KLIK        2. Piesek  KLIK        3. Worek KLIK       4. Wakacyjny KLIK
5. Plecak z pandą KLIK      6. Plecak z uszami KLIK      7. Klasyka KLIK     8.Zwierzak mój nr 1 KLIKA JAKIE TY MASZ SPOSOBY NA BEZBOLESNY POWRÓT DO SZKOŁY?
Co myślisz o moich plecakowych propozycjach?

Etykiety: