5 sposobów na pozbycie się negatywnych myśli

Ludzkie myśli mają ogromną moc - tworzą lub niszczą, pokonują schematy, budują fundamenty. Warto nad nimi zapanować tak, aby nam nie zaszkodziły, by nie zrodziły w nas negatywnych myśli. Pesymistyczne myśli, które zakrzątają naszą głowę są jak ciężka kula u nogi. Ciągną w dół i powodują, że nie jesteśmy w stanie zrobić kroku na przód. Hamują nasze ambicje, oddalają cele, zatrzymują marzenia. Te myśli nas niszczą. Nagle zamiast realizować plany i marzenia, człowiek popada w zobojętnienie i przestaje być sobą... Jedna myśl to jeszcze nie problem, ale jedna tworzy drugą i tak katastrofa emocjonalna jest coraz bliżej...
Jak sobie z tym poradzić?


1. Zastępuj negatywne myśli POZYTYWNYMI 
Wiele osób bagatelizuje to, co złe próbując po prostu zepchnąć złą energię i towarzyszące jej myśli na drugi plan. W ten sposób nie zmniejszamy problemu, a jedynie zakopujemy złe myśli gdzieś wewnątrz nas, co oznacza, że w każdej chwili mogą wybuchnąć. Zamiast tłumić tą negatywną energię spróbuj zastąpić ją czymś pozytywnym.  Nie byłeś w tym toku na wakacjach? Pojedziesz za rok! A teraz spraw, by sierpień był wypełniony wrażeniami, po których zostaną wspomnienia na cały rok. 

2. Nie wkręcaj się w myślenie
Masz doła i jest Ci strasznie smutno? Czujesz się do niczego, nic Ci się nie chce i w niczym nie widzisz sensu. Pewnie zauważyłeś, że w takich momentach w Twojej głowie jest coraz więcej negatywnych myśli... Nie wkręcaj się w nie. Jest to moment, w którym potrzebujemy kontroli do zapanowania nad naszym umysłem - rozmyślenia tylko pogarszają sytuację. Powinniśmy teraz odnaleźć spokój i równowagę duchową, a sposobów na to jest mnóstwo (np.spacer,aktywność fizyczna, głośna muzyka, medytacja, zjedzenie czegoś dobrego...)

3. WYGADAJ SIĘ KOMUŚ
Nic nie pomaga tak, jak wyrzucenie z siebie wszystkiego, co leży nam na sercu. W tym przypadku niezastąpiona jest bliska osoba lub BLOG (pamiętnik). Negatywna energia opuści Cię wraz z wylanymi słowami - spróbuj koniecznie.

4. ZNAJDŹ INNY PUNKT WIDZENIA
Negatywne myślenie jest często powodem niewłaściwego punktu widzenia. Koncentrujemy się na porażkach i stratach, zamiast cieszyć się sukcesami. Negatywizm w myśleniu często skutkuje tym, że automatycznie obieramy negatywną perspektywę, która ma zły wpływ na postrzeganie rzeczywistości. Spróbuj więc dostrzegać we wszystkim pozytywy, bo one są zawsze - musisz tylko nauczyć się je dostrzegać.

5. PRZYWRÓĆ RÓWNOWAGĘ DUCHOWĄ
Czyli to, o czym wspomniałam w punkcie drugim. Spacer, aktywność fizyczna, głośna muzyka, medytacja, zjedzenie czegoś dobrego, zrobienie czegoś dla samego siebie...
Każdego człowieka coś uspokaja, coś pociesza. Każdemu z nas sprawia radość, co innego. 
Jeśli jesteś kobietą zrób sobie domowe spa, pobaw się makijażem, ułóż sobie włosy - bądź dziś piękna, to na pewno przyniesie Ci dużo radości - zapraszam w tym momencie do poprzedniego posta -> Wyczucie Piękna. 

Mam dla Ciebie jeszcze jeden bonusowy punkt, który w moim przypadku sprawdza się ZAWSZE!
MOŻESZ GO POZNAĆ ODKRYWAJĄC PONIŻSZĄ TREŚĆ ;) 
(nie działa na tel)

Spodenki: SheIn - popraw mi humor i kliknij TU

A Ty jakie znasz sposoby na wyrzucenie z głowy negatywnych myśli?

Będzie mi miło, jeśli podarujesz uśmiech również innym i udostępnisz wpis dalej

Etykiety: ,