Pięta achillesowa człowieka - lojalność

Bycie lojalnym to rzadko spotykana postawa uczciwości wobec drugiego człowieka. Będąc lojalnym nie ma miejsca na obgadywanie za plecami, niedotrzymywanie powierzonych sekretów czy zdradę i kłamstwo. Lojalni ludzie są cennym skarbem, którzy mają obowiązek stanąć w obronie danego człowieka przed negatywnymi osądami i poczynaniami innych osób. A więc lojalność to coś więcej niż zwykła postawa niekrzywdzenia, zobowiązuje ona nie tylko do obrony danej osoby, ale i przekazania jej wszystkiego, o czym wiedzieć powinna.

Naruszenie lojalności to najsilniejsza trucizna relacji intymnej. 

... i nie tylko intymnej. Bo nie tylko w relacjach damsko-męskich mówi się o lojalności. Ona występuję wszędzie. Obowiązkiem każdego z nas jest jest lojalność chociażby ograniczona do grupy osób zaprzyjaźnionych. Już zostawmy w tyle ludzi, których nie znamy,nie utrzymujemy kontaktu - o nich w ogóle nie powinniśmy rozmawiać. Natomiast jeśli chodzi o osoby, które coś kiedyś w naszym życiu znaczyły, ale niestety (lub stety) już tak nie jest - lojalność powinna zostać zachowana. 
Ktoś kiedyś powiedział, że coraz częściej jest tak, że lojalnością wyciera się buty po to, by błyszczały - ten ktoś musiał być cholernie mądrym człowiekiem.

Prawdą jest jednak to, że na nielojalności człowiek się nie wybije. Nie zrobi tego tym bardziej wtedy, gdy chce zająć miejsce innego człowieka, odbierając mu nie tylko uznanie, reputację ale i znajomych.
Szczerze sama nie wiem, czy oczernianie osoby, z którą się kiedyś przyjaźniło (k u m p l o w a ł o )  w grupie jej dobrych znajomych jest brakiem lojalności czy taktu? A może to zwykła próba wyeliminowania jej z gry, po to by jak wyżej napisałam - zająć jej miejsce? Hm....

A Tobie zdarzyło się być wobec kogoś nielojalnym?
  Wystarczy tylko kliknąć - bym mogła poznać Twoją anonimową odpowiedź - z góry dziękuję
TAK          NIE


Dzisiejsza stylizacja była dla mnie nie lada wyzwaniem - bo pozowanie w żakiecie, gdy na dworze jest ponad 40 stopni nie jest przyjemne - ale i żakiet i spodenki są prezentem od firmy SheIn, który chciałam Wam pokazać.
Rozmiar udało mi się dobrać idealnie, jakość jest zaskakująco dobra, a ceny o dziwo bardzo atrakcyjne, a na dodatek i żakiet i spodenki są teraz w mega promocji!  Bluzeczka natomiast pochodzi z mojego ukochanego butiku Lollipop.
Będę Wam wdzięczna za kliknięcie tutaj i tutaj - jeśli mogę się jakoś odwdzięczyć, daj znać w komentarzu.

Żakiet - promocja - klik
Spodenki TUTAJ                   Żakiet TUTAJ
DARMOWE CIUCHY - KLIK *
Spodenki - promocja - klik

Etykiety: , , ,