A niech gadają !

   Nigdy nie była taka, jak być powinna. Zrażała do siebie ludzi swoją (nie)idealnością, co potęgowało ilość rosnących wrogów. Znęcali się nad nią psychicznie od pierwszych lat szkolnych... 
   W podstawówce nazywali od najgorszych, bo smarkula malowała oczy czarną kredką i nosiła buty na koturnie. Dzieciaki obrzucały ją słowami, których znaczenia nawet nie znały. 
Miała za dużo zabawek, za dużo ciuchów, za dużo materialnych rzeczy - wyzywali więc i poniżali. 
   W gimnazjum doszło jej również miano lumpeksiary, bo zbyt często udawało jej się wyhaczyć perełki, których pozazdrościć mogły nawet te najbogatsze koleżanki. Biła się z chłopakami i przedrzeźniała z dziewczynami za każdym razem słuchając bezpodstawnych epitetów w swoim kierunku. 
   W liceum pokochała fotografię - zaczęła pozować. Z roku na rok coraz odważniejsze sesje, kalendarze, plakaty - ludzie gadali, plotkowali, krytykowali.  Była deptana z błotem; anonimowe wiadomości w jej skrzynce i ohydne plotki w internecie były normą codzienności.
   A teraz? Ona żyje. Mimo tego, że zawsze wszyscy kopali pod nią dołki, obgadywali, psuli reputacje - ona żyje i nadal jest sobą.

"A NIECH GADAJĄ, a Ty dalej rób co chcesz, dlatego, że to inne jest, być może nawet dziwne jest. Zostań sobą chciej, nie daj zmienić się, każdy jest coś wart - TAKIM JAKIM JEST" +Michał Wiśniewski 

Ludzie są różni. I choćbyś starał się z całych swoich sił, walczył o dobrą opinię, stanął nawet na uszach- nie ma to najmniejszego sensu. Ludzie są różni i nigdy nie dogodzisz wszystkim. Zawsze znajdą się tacy, którzy z chęcią naplują Ci w twarz mówiąc, że jesteś pusty, nic niewarty i głupi. Drudzy dołożą parę kolejnych epitetów, a trzeci puszczą w obieg niesmaczną plotkę.
Musisz więc żyć po swojemu, niech gadają co chcą, ale to Ty masz być szczęśliwy sam ze sobą. 
Słowa często bolą, ale musisz zacisnąć pięści i nauczyć się ten ból wytrzymywać. Z czasem będzie on coraz mniejszy i mniejszy aż nagle przestaniesz odczuwać jakikolwiek dyskomfort. Po prostu zaakceptujesz siebie i żaden hejt, plotka czy obelga Cię nie zrani. 
Wygrasz życie, jak dziewczyna z powyższej historii - JAK JA. 


Nigdy nie podporządkowuj się komuś po to, by się przypodobać. Tak się nie robi! 
Każdy ocenia według własnych schematów, a więc
nie wciskaj się na siłę tam, gdzie nie pasujesz, bo to tak jakbyś wpychał nogę w za ciasnego buta Kopciuszka.  Bądź sobą, a z pewnością znajdą się osoby, które zaakceptują Twój wygląd, charakter i wszystkie dziwactwa. Nie warto przejmować się tymi, w których gusta nie wpadłeś - nie oni jedyni.

 Bralet : KLIK  Spódniczka: Lollipop


 KORONKOWY BRALET TUTAJ - KLIK

A W NASTĘPNYM POŚCIE CZEKA NA WAS TO : KLIK KLIK


Dziękuję za wszystkie komentarze i udostępnienia!

Etykiety: , ,