Ćwiczenia dla lenia - TABATA

Piszę to pod wpływem emocji, pod wpływem bicia serca i zmęczenia.
Jestem strasznym leniem, jeśli chodzi o ruch. Najchętniej wszędzie jeździłabym autem albo nawet nigdzie nie wychodziła. Latem owszem, lubię rower, lubię rolki - ale bez kółek ani rusz.
Śmiać mi się chcę, jak się zarzekałam, że po ciąży zacznę ćwiczyć od razu, jak tylko lekarz da zezwolenie. I co? Mogłam wziąć się za siebie już 3 miesiące po porodzie, a ja nadal nic - mimo, że Xavier ma już prawie 7 miesięcy!

Tabata, brzmi mi to jak jakiś taniec... ale nic bardziej mylnego. To trening cardio, którego większość z nas tak nie znosi. Ale to właśnie on pozwala nam spalić nadmierną tkankę tłuszczową...
Wszystkie te zestawy ćwiczeń, filmy na youtube, Skalpele, Kilery one są tak paskudnie długie. Wygospodarować 40min czasu nie każdemu jest łatwo. Niektórym mamą się udaje, innym nie. Gdy robiłam kilkakrotnie podejście do wyzwania Mel B, Xav raz się śmiał, a drugi raz płakał co chwilę, przez co musiałam przerywać ćwiczenia. A ciągłość jest niestety bardzo ważna,nie możemy jednego zestawu ćwiczeń rozplanować sobie na raty.
Trening, który chcę Wam polecić znalazłam przez przypadek, buszując po stronach w poszukiwaniu motywacji. Muszę przyznać, że jest dla mnie idealny... 4 minuty to niby tak mało, ale gdy dotrwałam do końca byłam tak zmęczona, jakbym właśnie skończyła biegać. Zmęczona i szczęśliwa!

To teraz sobie pomyśl, 
że nie masz wygospodarować 40 min tylko 4 minuty! 
Dasz radę? 

TABATA to czterominutowy trening interwałowy i aerobowy w jednym. To trening cardio, który pozwoli nam spalić tkankę tłuszczową, nabrać kondycji i poprawić wydolność beztlenową.

-trwa 4 minuty
-przez 20 sekund wykonujemy, jak najwięcej powtórzeń jednego ćwiczenia
-10 sekund odpoczynku po każdych 20 sekundach treningu
-sesje ćwiczeń powtarzamy 8 razyTabata jest przeznaczona dla każdego, nawet dla osób początkujących.
Zaletą treningu jest to, że spalamy kalorie jeszcze po jego zakończeniu, ponieważ poziom przemiany materii jest wtedy znacznie podwyższony.
Brzmi kusząco i nie tak groźnie prawda? Ale gwarantuje, że poprawnie wykonana tabata daje w kość. 
Poświęć 5 minut, włącz filmik i koniecznie napisz mi w komentarzu, jakie wrażenia !

Idealna figura TABATA
 Powyżej ja i... może kiedyś ja ;-)
 inspiracje google

Ćwiczycie coś?
Ja osobiście spróbuję połączyć tabatę z w miarę zdrowym i racjonalnym odżywianiem. Jestem ciekawa czy i kiedy zobaczę pierwsze efekty.

Etykiety: , , , , , ,