Skuteczne sposoby na zły dzień

I przychodzi też taki moment, że trzeba iść pod górkę. Z podwyższonym ciśnieniem stawiać krok za  krokiem. Bo przecież chcesz dojść na szczyt, prawda?To taki dzień, gdy wszystko wydaje się trudniejsze, gdy problemy się mnożą a ich moc dwoi i troi. Dzień, w którym łzy cisną się do oczu, a sił brakuje na cokolwiek. Dziecko non stop płacze, obiad się przypala, dom wygląda jakby stadnina koni przez niego przebiegła. Chaos można by rzec. Zaczynasz się załamywać, a złe myśli wypełniają Twój mózg. Brak sił i chęci do działania czyni dzień co raz gorszym i cięższym.
STOP.
Jeśli tak właśnie jest postaraj się jak najszybciej wyprosić złe uczucia ze swego życia. To właśnie one zamykają okno do szczęścia, które jest tu gdzieś obok.

ZJEDZ KAWAŁEK CZEKOLADY
Oj, nie myśl teraz o kaloriach. Pomyśl o tym, że jej magiczne działanie sprawi Ci choć odrobinę przyjemności. Czekolada zawiera składnik, zwany w medycynie fenylotylaminą, który pobudza w organizmie produkcję endorfin, określanych potocznie hormonami szczęścia

ĆWICZ/TAŃCZ
Jeśli już tak bardzo bronisz się od pustych kalorii to wytwórz endorfiny w inny sposób. Ćwiczenia lub taniec powinny poprawić znacząco Twój nastrój w bardzo szybkim tempie. Nie wierzysz? Sprawdź.

ZRÓB COŚ DLA SIEBIE
Nowa fryzura? Wizyta u kosmetyczki? A może 10-minutowy seans w solarium? Każda z rzeczy, które zrobisz sama dla siebie z pewnością poprawi Ci humor. Bardzo często poświęcamy uwagę i czas wszystkim dookoła, a na samych siebie go nie mamy. Możesz sprawić sobie chociażby długą relaksującą kąpiel w zaciszu swojego domu.

KUP SOBIE COŚ
zobacz to +18
Nie narzekaj od razu, że nie masz pieniędzy. To może być drobiazg. Jeśli nie bluzka ani spodnie z najnowszej kolekcji to może chociaż lakier do paznokci lub krem do rąk? Każdy drobiazg zadziała. (Tanie i śliczne rzeczy znajdziesz TU)


ZNAJDŹ POZYTYWY
W każdym złym dniu jest coś pozytywnego. Każda sytuacja bez wyjścia jakieś jednak ma. Czasem wystarczy się dobrze rozejrzeć.

IDŹ SPAĆ
Jeśli nic nie pomaga, a szukanie pozytywnych rzeczy Ci nie wychodzi najzwyczajniej w świecie połóż się spać. Podczas snu nie myślimy, a nasz mózg odpoczywa... Te parę godzin pozwoli Ci ochłonąć i najprawdopodobniej obudzisz się z lepszym humorem.

Ja dziś wybieram ostatnią pozycję.
Zmęczona negatywnymi wrażeniami dnia dzisiejszego, wdychając zapach spalonego jutrzejszego obiadu oświadczam, że opadam z sił i idę spać.

 fot. Leszek Porwit

Też macie czasem tak, że cały wszechświat jest przeciwko Wam?


Etykiety: , ,